Türkiye İnternetinin öncelikli sorunu nedir ?

Türkiye'de İnterneti büyütmek için ne yapılmalı? Gelişmeyi engeleyen etkenler nelerdir? Altyapı sorunları, rekabet eksikliği, yasal düzenleme eksikliği, örgütlenme eksikliği, siyasal sahiplenme eksikliği, insan gücü mü? Sizce ne yapılmalı?

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 5  > Sonraki >  >> Son >>

03.05.2008 12:38:19 Mert Saraç

Okullardaki internet ücretsiz olmalı, hatta Bilgi İletişim Teknolojileri Bölümü olan okullara ücretsiz fiberoptik kablo çekilmeli, yüksek hızda internet verilmeli. Bunun nedeni; Bilgi İletişim Teknolojileri Bölümü olan okullarda en az 3 laboratuvar bulunması, 1 laboratuvarda`da en az 30 bilgisayar bulunmasıdır. Şuan okulumuzda 2048 hızında internet bulunuyor. Ancak okulumuzda 185 bilgisayar bulunduğundan internet`e bağlanmak imkansız bir hal alıyor.
 

15.12.2007 15:36:27 FARUK DEVECİ

internet güzel bir yaşamı temsil eder. internet bilgi içindir :)
 

27.09.2007 16:16:35 www.hukukokulu.com

Kontrolü iyi olduğu sürece internetin veya internet cafelerinin yararlı olduğunu düşünmekteyim. Bir örnek vermek gerekirse BIÇAK bildiğimiz bıçak ekmek bıçağı bile olabilir bu bıçağı ekmek kesmekte kullanırsak yararlı olur ama bir cinayette suç aleti olursa zararlı olur. Önemli olan kullanım amacı internet yararlı olduğu kadar zararlı da ama düzgün kullanırsa yararlı aynı şekilde internet kafelerde düzgün kullanırsa ve denetimi iyi olursa ve kurallara uyulursa kesinlikle yararlı olur.
 

30.08.2007 20:11:44 hasan kara

internet hızı gün geçdikce düşüyor.buna lütfen çözüm bulunsun ek ücret alınmadan hızlandırılsın.
 

20.08.2007 11:19:00 ömer dsrımehmet

adslimiz çok yavaş daha aldığımız bir sene olmamaıştı bilgisayarda sorun yok ondan eminim internetimiz sınırlı neyam mamız gerek onu bilen arkadaşlar bu adrese göndersinler(omer_baba_geliyor@msn.com) teşekkür ederim
 

25.05.2007 10:56:40 cem tuna

Bürokratların keyfiyetine terk edilmiş sansür uygulamaları güncel ve büyüyen bir problem olarak karşımızda...
 

24.05.2007 03:20:40 seçkin yılmaz

sonuç bizim gibi bilgiye aç olan üçüncü dünya ülkelerinde internetin ücretiz olması konusunda devlete ve sivil topluma büyük iş düştüğüdür. ama hep bunun aksi yaşanıyo sadece türkiyr değil cahalet artıkça fiyatlar ve hız artıyo bu kısır döngü hep gelişmiş ülkelerin lehine devam ediyor. (bir memurun 100 dolar aldığı kırgızistanda 200 mb kotalı internet 40 dolar) buları söyleyenler vatan hayini olut türkiyede bir yolunu bulurlar oda ayrı konu
 

24.05.2007 03:10:49 seçkin yılmaz

Peki bu makaleleri internet dünyasıyla paylaşmıyoruz ya kendi içimizde türkçeye çevirerk paylaşıyomuyuz hayır çünkü bizi yönetenlker nasıl kendine müslümansa bizlerde aynan kendimize çalışıyoruz çok fark yok biz öğrendiysek olay tamam
 

24.05.2007 03:02:10 seçkin yılmaz

intenetin sorunu hız falan değil öncelikli sorun bilinç ve bunun kullanımı. Yurt dışında merak ettiğiniiz bir konuda araştırma yapın ve türk katkısına bakın göreceksinizki sıfır çünkü biz naıl kullanıyoruz interneti hazır bilgi birileri yazıyor paylaşıyor ben niye paylaşıyımki ben bildiğimi satarım mantığı kime bilmeyene
 

24.05.2007 03:01:41 seçkin yılmaz

sonra internettiki makalelerin kaçı türkçeye çevriliyor bunu yapan bi sivil veya devletin destelediği bir birim varmı oda yok yani madem katkıda bulunmuyosun faydalan oda yok bence internet türkiyede anlaşılamamış bir olgudur.
 


  Yorum Yaz

FORUM KULLANIM KURALLARI:
Forumlara yazılan yorumlar moderator kontrolünden geçmektedir. Moderator yorum yazanlara veya üçüncü kişilere hakaret ya da bu kişilerle ilgili küçültücü sözler içeren yorumları yayına uygun görmez ve siler. Forumun niteliğine göre tüm yorumlar moderator kontrolunden geçerek yayınlanıyor olabilir. Bu durumda yorumlarınız anlık olarak yayına girmez. Yayına girse dahi moderator daha sonra aynı yorumu yayından kaldırabilir. Moderator kontrollu yayın niteliği taşımayan forumlarda yazılan yorumlar anlık yayına girer fakat moderator yayınının devamında sakınca gördüğü yorumları yayından kaldırabilir. Yazılan yorumların güvenilirliğini artırmak amacıyla yorum yazana ait e-posta adreslerinin gerçekliği kontrol edilebilir. Bunun için e-posta adresine kontrol bağlantısı içeren e-posta gönderilir ve bu bağlantıya tıklanılması beklenir. Forumlarda yazılan yorumların kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız edici ve yasalara aykırı olmaması çok önemlidir. Yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.


 

 
İnternet Haftası Bannerlarından birini sitenizde yayınlayarak etkinliklerin duyurulmasına katkı sağlayabilir ve destekleyenler listesinde yer alabilirsiniz.
 

Sitenizin/Portalınızın Adı:
Web Adresi :

Soldaki güvenlik kodunu yazınız

 
Etkinlikler hakkında;
Etkinliklere ait tüm bilgiler etkinlik düzenleyen kurum tarafından girilmektedir. Yinede etkinlikler listesinde herhangi bir hata ya da eksiklik varsa aşağıdaki adrese bu durumu e-posta ile bildirebilir veya 0 312 230 53 05 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.


 

Tasarım:
KEY İnternet Hizmetleri