Türkiye İnterneti 12 nisanda 20. yılını doldurmuş olacak. Türkiye İnternet Kamuoyunu, 8-21 Nisan'da gerçekleşecek 16. İnternet Haftasını bir şenlik havasında tüm ülkede internetin 20 yaşını kutlamaya çağırıyoruz. Tüm kesimlerden; Üniversiteler, Ticaret ve Sanayi Odaları, Çiftçi Birlikleri, Ziraat Odaları, Mühendis Odaları, Barolar, Tabip Odaları, Bankalar Birliği, Noterler Birliği, Organize Sanayi Bölgeleri, Yerel Yönetimler, İnternet Cafeler, Okullar, Kaymakamlıklar, Valilikler, Bakanlıklar, tüm kamu yönetimi, özel sektör, internet şirketleri, Bilişim/Bilgi/İletişim STK'ları, Demokratik Kitle Örgütleri, Bilişim Klüpleri, Tüm Medya Kuruluşlarını, Bireyleri bu İnternet Haftasını tüm ülkeyi saran bir İnternet Şenliğine, Bilgi Toplumu, e-dönüşüm, e-türkiye ve e-devlet kavramlarının geniş kitlelerle tanıştırıldığı bir İnternet ve Bilişim Fırtınasına döndürmeye çağırıyoruz.
Aktif Katilim Çagrisi tüm metni için tıklayınız...

AĞRI  ADANA  ADIYAMAN  AFYON  AKSARAY  AMASYA  ANKARA  ANTALYA  ARDAHAN  ARTVİN  AYDIN  ŞANLIURFA  ŞIRNAK  İSTANBUL  İZMİR  ÇANAKKALE  ÇANKIRI  ÇORUM  BALIKESİR  BARTIN  BATMAN  BAYBURT  BİLECİK  BİNGÖL  BİTLİS  BOLU  BURDUR  BURSA  DİYARBAKIR  DÜZCE  DENİZLİ  EDİRNE  ELAZIĞ  ERZİNCAN  ERZURUM  ESKİŞEHİR  GAZİANTEP  GİRESUN  GÜMÜŞHANE  HAKKARİ  HATAY  IĞDIR  ISPARTA  KAHRAMANMARAŞ  KARABÜK  KARAMAN  KARS  KASTAMONU  KAYSERİ  KİLİS  KÜTAHYA  KIRŞEHİR  KIRIKKALE  KIRKLARELİ  KOCAELİ  KONYA  MALATYA  MANİSA  MARDİN  MERSİN  MUŞ  MUĞLA  NİĞDE  NEVŞEHİR  ORDU  OSMANİYE  RİZE  SAKARYA  SAMSUN  SİİRT  SİNOP  SİVAS  TEKİRDAĞ  TOKAT  TRABZON  TUNCELİ  UŞAK  VAN  YALOVA  YOZGAT  ZONGULDAK 

 
         

 

BİLGİSAYAR MüHENDİSLİğİ ÖğRENCİLERİ TüRKİYE'DE İNTERNET'İN 20. YAşıNı KUTLUYOR (18.04.2013) Bilgisayar Mühendisleri Odası(BMO) Öğrenci Komisyonu üyesi öğrenciler, Türkiye'de İnternet'in 20. yaşını pasta keserek kutlayacaklar. 19 Nisan 2013 Cuma günü saat 19.00'da BMO Genel Merkezi'ndeki etkinlikte İnternet ve özgür yazılım üzerine bir söyleşi gerçekleştirilecek.

 

EDUROAM KULLANIMI - ULUDAĞ üNİVERSİTESİ- İİBF BORDO SALON 9:30 (17.04.2013) Eduroam nedir? Kimler Kullanabilir? Nasıl Bağlanılır? Eduroam Bağlantı Noktaları Karşılaşılan Problemler

 

WEBMAİL KULLANıMı ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ- İİBF BORDO SALON 10:30 (17.04.2013) - Nasıl Başvurulur? - Kimler Kullanabilir? - Nasıl Kullanılır? - Şifre Yönetimi - Webmail dışındaki arayüz programların tanıtımı ve kullanımı

 

GüVENLİK YAZıLıMLARıNıN ÇALışMA YöNTEMLERİ VE ANTİVİRüS YAZıLıM KULLANıMı ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ- İİBF BORDO SALON 13:00 (17.04.2013) -Mobil Çağda Güvenli Olmanın Yolları - Sosyal Platformlarda Güvenlik - Taşınabilir Virüsler - Karmaşık şifreler kullanın - Lisanssız yazılım kullanmayın -Yazılımlarınızı güncelleyin - Her yazılımı bilgisayarınıza yüklemeyin - Her linke tıklamayın - Takip edilebileceğinizi UNUTMAYIN - Gizli bilgilerinizi güvenli ortamda tutun - Akıllı telefonların da güvenli kullanılması gerektiğini unutmayın

 

İNTERNET KULLANıCıLARı İçİN GüVENLİK RİSKLERİ VE SALDıRı YöNTEMLERİ ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ- İİBF BORDO SALON 14:30 (17.04.2013) - Tehditler ve Saldırılar - E-Posta Programları - Sosyal Mühendislik - Oltalama Saldırıları - Sahte e-Postalar - Sahte Erişim Noktaları - Casus Yazılımlar - Saldırı Sonrası - Keylogger ile klavye girdilerini yakalama - Webcam Casusu - Ortam dinleme ve ses kaydı - Veri Sızdırma - Bilgisayar Köleleştirme - Son Kullanıcılar Nasıl Korunuyor? - Korunmuyor - Antivirüs, Firewall - Bilinç ve Farkındalık - Saldırı Demosu - Sorular ve Cevaplar

TÜM DUYURULAR

Sosyal Ağlar

Kaç tane sosyal ağa üyesiniz? Ne kadar vakit harcıyorsunuz? Ders, İş, Örgütlenme, bireysel gelişme için kullanıyor musunuz?


Yorumları Listele   Yorum Yaz

Internet Eğitimizi Nasıl Etkiliyor?

Okulunuzun internet bağlantısından memnun musunuz? Derslerde internetden ne kadar yararlanıyorsunuz? Sosyal Ağlarla ders kapsamında bir bağlantınız var mı? Yurt dışından ders takip ediyor musun? Açık Ders malzemeleri kullanıyor musun?


Yorumları Listele   Yorum Yaz

E-devlet Hizmetleri

E-devlet Kapısına üye misin? E-devlet'den hangi hizmetleri alıyorsun? En iyi ve en kötü deneyimin nedir? Mobil e-devlet uygulamlarını nasıl buluyorsun? Neyi iyileştirsinler?


Yorumları Listele   Yorum Yaz

İnternet ve Demokrasi

Ülkemizdeki saydamlık, katılımcılık ve yönetişim seviyesinden memnun musunuz? Ne yapılmalı? Önceliğin Nedir? Sivil Toplumu ve Kampanyaları destekliyor musun? İnterneti bu kapsamda kullanıyor musun?


Yorumları Listele   Yorum Yaz

İnternet Yaşamını Nasıl Etkiledi ?

Kaç yıldır internet kullanıyorsun? İnternetin yaşamında en önemli etkisi nedir? Senin için internet nedir? Türkiye İnterneti için sence ne yapılmalı?


Yorumları Listele   Yorum Yaz
Kirklareli Edirne Sinop Kastamonu Bartin Ardahan Tekirdag Istanbul Samsun Zonguldak Artvin Karabük Rize Istanbul Kocaeli Çorum Sakarya Kars Düzce Ordu Trabzon Erzurum Giresun Çanakkale Bolu Çankiri Amasya Tokat Gümüshane Yalova Ankara Çanakkale Bursa Bayburt Balikesir Bilecik Sivas Igdir Kirikkale Agri Eskisehir Yozgat Erzincan Kütahya Kirsehir Mus Van Izmir Manisa Tunceli Bingöl Bitlis Afyon Nevsehir Kayseri Elazig Konya Malatya Aksaray Van Usak Diyarbakir Batman Kahramanmaras Denizli Isparta Adana Siirt Nigde Aydin Adiyaman Hakkari Sanliurfa Sirnak Burdur Mardin Mugla Osmaniye Karaman Antalya Gaziantep Mersin Kilis Hatay
 

 
İnternet Haftası Bannerlarından birini sitenizde yayınlayarak etkinliklerin duyurulmasına katkı sağlayabilir ve destekleyenler listesinde yer alabilirsiniz.
 

Sitenizin/Portalınızın Adı:

Web Adresi :

 
Etkinlikler hakkında;
Etkinliklere ait tüm bilgiler etkinlik düzenleyen kurum tarafından girilmektedir. Yinede etkinlikler listesinde herhangi bir hata ya da eksiklik varsa aşağıdaki adrese bu durumu e-posta ile bildirebilirsiniz.
 
Forumlar hakkında;
Forumlara yazılan yorumlar moderator kontrolünden geçmektedir. Moderator yorum yazanlara veya üçüncü kişilere hakaret ya da bu kişilerle ilgili küçültücü sözler içeren yorumları yayına uygun görmez ve siler. Forumun niteliğine göre tüm yorumlar moderator kontrolunden geçerek yayınlanıyor olabilir. Bu durumda yorumlarınız anlık olarak yayına girmez. Yayına girse dahi moderator daha sonra aynı yorumu yayından kaldırabilir. Moderator kontrollu yayın niteliği taşımayan forumlarda yazılan yorumlar anlık yayına girer fakat moderator yayınının devamında sakınca gördüğü yorumları yayından kaldırabilir. Yazılan yorumların güvenilirliğini artırmak amacıyla yorum yazana ait e-posta adreslerinin gerçekliği kontrol edilebilir. Bunun için e-posta adresine kontrol bağlantısı içeren e-posta gönderilir ve bu bağlantıya tıklanılması beklenir. Forumlarda yazılan yorumların kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız edici ve yasalara aykırı olmaması çok önemlidir. Yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.

Desteğiniz, önerileriniz ve eleştirileriniz için teşekkür ederiz.
 

Tasarım:
KEY İnternet Hizmetleri